Tilsted Com vil gøre alt for, at både de 35.000 spejdere og de adskillige andre tusinde gæster vil føle sig velkommen til kulturbyen Holstebro i forbindelse med ”Spejdernes Lejr 2012” til sommer.
Den nye profilbog om Holstebro Kommune på 264 sider er netop blevet uddelt gratis til en række samlingspunkter i byen, hvor bøgerne kan ses og læses. Det gælder f.eks. hos alle byens læger, tandlæger, frisører, banker, advokater, revisorer og fysioterapeuter, hvor der er venteområder.
Tilsted Com vil også gratis uddele profilbøger til alle de værtsfamilier, som vil stille et værelse eller en sofa til rådighed for f.eks. forældre til spejdere eller andre gæster, der besøger spejderlejren og byen.
Både den første udgave af Holstebro Profilbog fra 2007 og den nye udgave læses og ses af mange interesserede. Bogen kan købes hos byens boghandlere for under 100 kroner – og er fortsat en god gaveidé, når firmaer eller private får besøg. |
|

