Ishockeyklubben Herning Blue Fox fortsætter den gode stil.
Efter et økonomisk formdyk de sidste par sæsoner er Blue Fox nu igen ved at konsolidere sig og dermed leve op til titlen som Danmarks mest vindende ishockeyhold.
I forlængelse af de flotte resultater kan Blue Fox nu også præsentere en ny hjemmeside, som er blevet til i samarbejde med Tilsted Com, der er sponsor hos Herning Blue Fox.
– Vi er stolte af det færdige produkt. Det har egentlig været en igangværende proces igennem lang tid, da vi ville være sikre på at opnå det mål, som både Tilsted og vi selv havde sat os fra begyndelsen. Vi har fået en fantastisk side, som promoverer Blue Fox og ishockeysporten på allerbedste vis, siger salgs- og marketingschef Cliff Skov Olesen.
– Det gode resultat er helt klart et output af den gode dialog og det fantastiske samarbejde, der har været mellem Tilsted, vores webmaster og jeg selv. Vi mener, at vi nu har en hjemmeside, som viser os fra den bedste side, så vores visuelle ydre er i tråd med præstationen på isen af Danmarks sejeste ishockeydrenge, siger Cliff Skov Olesen.
-> Bluefox.dk | ![]() |
