HOME EnergiCenter i Holstebro har levet helt op til sit navn siden åbningen for godt en uge siden.
Interessen for at se og få mere at vide om træpilleovne er over al forventning, og kasseapparatet har såmænd også klinget lystigt.
– Vi har været rigtigt glade for samarbejdet. Vort signal til omgivelserne har fra begyndelsen været seriøst i form af f.eks. skilte, butiksnavn og diverse papirer, og det har givet os et godt image, siger Bjarne Frandsen, der er tidligere indehaver af Tvis Køkkener.
HOME EnergiCenter forhandler træpilleovne fra Ecoteck, og det er den tidligere indehaver af Home Sweet Home i Vejrum, Finn Andersen, som er den daglige leder af det nye energicenter.
– Vi har haft mange kunder i butikken, og der har været rigtigt mange seriøst interesserede. Mange er gået i tænkeboks for at vurdere, hvordan de kan få mest gavn af træpilleovne, og de kommer igen. Det er dejligt, siger Bjarne Frandsen.
Til HOME energicenter har vi produceret
| ![]() |
